Doporučené "psí" knihy - CHS od Bavorské cesty

Doporučené “psí” knihy

Knihy, které jsem sám četl, a které bych doporučil komukoliv, kdo se rozhodl svůj život trávit v (mimo jiné) psí společnosti. Knihy budu postupně přidávat.


 

Konejšivé signály (Turid Rugaas)

Nakladatelství: Plot, 2007
Anotace: Turid Rugaas, norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi. Výsledky její práce, prezentované na četných přednáškách a kurzech, se dočkaly značného ohlasu a vzbudily zájem kynologů na celém světě. Kniha shrnuje veškeré její poznatky o konejšivých signálech a naučí čtenáře, jak lépe porozumět psům a jak tyto signály používat při komunikaci s nimi.
Vlastní komentář: Jednoznačně skvělá a poučná kniha o signálech, kterých si my lidi pramálo všímáme, nerozumíme jim nebo si je vykládáme třeba úplně špatně. Psi k nám mluví neustále a tahle kniha nás učí pochopit jejich řeč.
Cena: okolo 160 Kč

Lidé a psi: Střet kultur (Jean Donaldson)

Nakladatelství: Plot, 2011
Anotace: Snad žádná kniha neovlivnila moderní představy o soužití lidí a psů tolik jako kniha Střet kultur Jean Donaldsonové. Tato jedinečná publikace nabízí čtenářům nejen čtivě napsaná zamyšlení nad psí povahou a jejich vztahem k okolnímu světu, ale také spoustu užitečných rad, jak psy cvičit a jak jim lépe porozumět. Přijde-li řeč na soužití lidí a psů, spousta lidí zapomíná, že lidé nejsou psi a psi nejsou lidé. Uvažují a vnímají svět jinak než my. Jsou to bystrá a ne zrovna jednoduchá stvoření, takže pokud to s nimi myslíme vážně, neměli bychom jejich poznávání brát na lehkou váhu.
Vlastní komentář: Tuto Knihu s velkým K bych sám za sebe označil jako kynologickou bibli. Lituji jen toho, že se mi nedostala do rukou dřív, protože je to neskutečná studnice podstatných informací o psím světě. Pokud pochopíte, změníte své uvažování a budete žít se svým psem v souladu s tím, co se vás tato kniha snaží naučit, nutně se to musí kladně podepsat na vztahu mezi vámi. O této knize se dá mluvit v samých superlativech.
Cena: okolo 240 Kč

 

Zdroje náhledových obrázků:
1. jarmoluk, licence Pixabay
2. Comfreak, licence Pixabay
3. SofieZborilova, licence Pixabay

Napsat komentář

3 × 1 =