Conte Regis Protego - CHS od Bavorské cesty

Conte Regis Protego

“Conty, Konťák, Regis, Smrádě, Lištička, pan Hrabátko…”

Jedním slovem:
Narozen:

Plemeno:
Číslo zápisu:
Otec:
Matka:

Vovčák
​5. června 2023, Rokytnice nad Rokytnou

Německý ovčák - dlouhosrstý, celočerný
CMKU/DS/137379/23
IGP2 Sir z Labského přívozu

ZVV2 Lorien z Petrova

Bonitační kód:

MLADÝ

Výška:
Váha:DKK:
DLK:
OCD:

DM:

Zkoušky:
Výstavy:Conty je povahově “vovčák”, to znamená o dva parníky jinde než všechno, co jsme zažili s berňáky. Velmi chytrý, šikovný a rychlý. Pokud má někde sedět, tak bude pištět, a pokud už je zticha, znamená to, že kouše vodítko nebo cokoliv jiného, co se zrovna dá. Naprosto vyrovnaný a nebojácný – všechny socializační novinky přijímá s nadšením a neprojevuje k ničemu strach ani agresi. Všechno ho zajímá, u všeho chce být první. Rychle pochopí, co se po něm chce, co smí a co ne. Je kontaktní a rád se mazlí. Na stranu druhou občas odchází někam do vlastního světa, ve kterém člověka nepotřebuje. V takovém případě nemá zájem o hračky ani pamlsky, ani o člověka samotného.

Původ jména: Postava z knižní ságy o Zaklínači od Andrzeje Sapkowského.

SPOILER ALERT!
Emiel Regis Rohellec Terzieff Godefroy, společník Zaklínače Geralta z Rivie, je vyšší upír. Navzdory tomu, že není člověk, a přestože nenese šlechtický titul, je v jednu chvíli přezdíván hrabětem, což lze chápat jako “easter egg” odkazující na hraběte Draculu z Brama Stokera. Regis je inteligentní a tichý muž, který ve společnosti dominuje svým charismatem a zábavností. Je to loajální a obětavý přítel, který svůj život nakonec obětuje za osudovou lásku Geralta – čarodějku Yennefer z Vengerbergu, kterou nikdy předtím neviděl. Jeho postava je příkladem věrnosti a oddanosti.
KONEC SPOILEROVÉ ČÁSTI

Hraběcí titul je rumunsky označován jako “conte“. Samotné jméno Regis má latinský původ od slova “rex“, což znamená král. Případně může vycházet ze starofrancouzského “régir”, což znamená vládnout nebo spravovat. Takže v doslovném překladu vládnoucí hrabě.

Chovatel: Eliška Maierová, Rokytnice nad Rokytnou (Protego)